4ο Συνέδριο DISCUSS LEARNING 2022   με θέμα: «Επαναπροσδιορίζοντας την εκπαίδευση εντός και εκτός σχολικής τάξης»

5 Δεκεμβρίου 2022 στο ξενοδοχείο “Στράτος Βασιλικός”στις 2.30μμ

Το συνέδριο διοργανώνεται από την IDEC ΑΕ   και το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο (ΕΑΠ).

Ο στόχος του συνεδρίου είναι να αποτυπώσει τη νέα πραγματικότητα που αφορά τόσο τους εκπαιδευτικούς της πρωτοβάθμιας και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όσο και τους γονείς & κηδεμόνες με παιδιά από το Δημοτικό σχολείο ως το Λύκειο.

Θα δοθεί παράλληλα έμφαση στην ηλεκτρονική μάθηση και τον ψηφιακό κόσμο, που συμπορεύονται με κάθε τι πρωτοποριακό.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν και θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.
Απαραίτητη η προεγγραφή μέσω της ιστοσελίδας του συνεδρίου.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΔΗΛΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ

Το συνέδριο πραγματοποιείται με τη συγχρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης, στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+.

IDEC ΑE
Ηρώων Πολυτεχνείου 96
18536 Πειραιάς
τηλ: +302104286227
web: https://www.idec.gr
email: irene@idec.gr

ICF GLOBAL: Δυνατότητα δωρεάν συμμετοχής φοιτητών στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα"Coaching δεξιότητες & Εργαλεία στην Πράξη"

AIIA/AIDA/TEMA Summer School: "CVML Programming Short Course and Workshop on Deep Learning, Computer Vision and Big Data Analytics 2024", 27-29 August 2024, Thessaloniki, Greece

TechSaloniki 2024 Fueled By & Challenged By Deloitte |17 & 18 Μαΐου 2024 | Μ2

Νέα Προγράμματα ΚΕΔΙΒΙΜ ΑΠΘ Απρίλιος

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το Αγγλόφωνο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμογή ενδοσκοπικών χειρουργικών τεχνικών στη γυναικολογία»

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου