“Ηλεκτρονικό επιχειρείν και Ψηφιακό Μάρκετιγκ” (MSc in e-Business and Digital Marketing)

• Ίδρυμα: ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Σχολή: Επιστήμης και Τεχνολογίας

Τμήμα: Επιστήμης και Τεχνολογίας

Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Παρακολούθηση: Πλήρης, Μερική, Διά ζώσης, Εξ' αποστάσεως

Διάρκεια Φοίτησης (Εξάμηνα): 3 για την πλήρη, 6 για την μερική

Γλώσσα Διδασκαλίας: Αγγλική

Επιστημονικά Αντικείμενα: Διεπιστημονικά προγράμματα που αφορούν τις Τεχνολογίες Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΤΠΕ)

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Τεύχος B’1060/10.03.2022

URL Ιστοσελίδας: https://www.ihu.gr/ucips/postgraduate-programmes/ebusiness

Λήξη (π.χ. 2024-2025): 2022-2023

Το Π.Μ.Σ. “Ηλεκτρονικό Επιχειρείν και Ψηφιακό Μάρκετινγκ” (MSc in e-Business and Digital Marketing) έχει ως αντικείμενο την παροχή εκπαίδευσης στο πεδίο του ηλεκτρονικού επιχειρείν και απευθύνεται σε αποφοίτους τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που επιθυμούν να αποκτήσουν εξειδίκευση στα σύγχρονα συστήματα ηλεκτρονικής επιχειρηματικότητας και στο ψηφιακό μάρκετινγκ.

Στα Π.Μ.Σ. του Διεθνούς Πανεπιστημίου της Ελλάδος γίνονται δεκτοί, μετά από επιλογή, πτυχιούχοι Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής καθώς και πτυχιούχοι τμημάτων Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων συναφούς γνωστικούαντικειμένου σύμφωνα με τις διατάξεις των νόμων 4485/2017 και 4610/2019.