Human Reproduction – Ανθρώπινη Αναπαραγωγή

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Τεύχος B’ 1236/09.04.2020

URL Ιστοσελίδας: http://humrepro.med.auth.gr/

Λήξη (π.χ. 2024-2025): 2024-2025

Αντικείμενο του Π.Μ.Σ. αποτελεί η διεπιστημονική, μεταπτυχιακή εκπαίδευση, η προαγωγή της γνώσης και η ανάπτυξη της έρευνας στο αντικείμενο της Ανθρώπινης Αναπαραγωγής. Ειδικότερα, το Π.Μ.Σ. εστιάζει στην αντιμετώπιση της υπογονιμότητας μέσω εφαρμογής τεχνικών υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, παρέχοντας εξειδικευμένη γνώση σε αυτό το πεδίο.  Οι απόφοιτοι του Π.Μ.Σ. θα μπορούν να απασχοληθούν σε θέσεις του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα.

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι των Σχολών Επιστημών Υγείας, των Τμημάτων Ιατρικής, Φαρμακευτικής, Κτηνιατρικής, Οδοντιατρικής, των Τμημάτων Βιολογίας, Χημείας, Βιοχημείας, Βιοτεχνολογίας, Μοριακής Βιολογίας, Μαιευτικής ή Γενετικής, Νοσηλευτικής των Πανεπιστημίων της ημεδαπής, καθώς και πτυχιούχοι Τμημάτων Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής συναφούς γνωστικού αντικειμένου.

info-humrepro@auth.gr
    Tel: +30 2313 323131