Διοίκηση Επιχειρήσεων – Master in Business Administration (ΜΒΑ)

• Ίδρυμα: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Σχολή: ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

Τμήμα: ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

Πόλη: ΧΑΝΙΑ

Παρακολούθηση: Πλήρης

Επιστημονικά Αντικείμενα: Οικονομικά,Διαχείριση και διοίκηση,Ταξιδιωτικά, τουρισμός και αναψυχή

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): ΦΕΚ B 2976/2018

URL Ιστοσελίδας: https://www.mba.pem.tuc.gr/el/archi/

Σκοπός του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών είναι η μετεκπαίδευση των φοιτητών και η εξειδίκευσή τους στα αντικείμενα του Μεταπτυχιακού Προγράμματος ‘Διοίκηση Επιχειρήσεων – Master in Business Administration (ΜΒΑ)’ καθώς και η διεξαγωγή βασικής και εφαρμοσμένης επιστημονικής έρευνας με στόχο τη συμβολή των αποφοίτων του στην οικονομική και τεχνολογική ανάπτυξη της χώρας.

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι απόφοιτοι Πανεπιστημίων, Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων, Α.Σ.Ε.Ι. της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής από τους χώρους της Υγείας, της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, της Δημόσιας Διοίκησης, των φορέων του ευρύτερου Δημόσιου, των Τραπεζών, των Ιδιωτικών Επιχειρήσεων, αλλά και από το χώρο των Ενόπλων Δυνάμεων, των Σωμάτων Ασφαλείας και της Πυροσβεστικής, κ.α..

1. Μάρκετινγκ.
    2. Χρηματοοικονομική.
    3. Στελεχών Δημόσιας Διοίκησης