ΚΟΙΝΩΦΕΛΕΣ ΙΔΡΥΜΑ «ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Καταγωγη Σισάνι, Σιατιστα, Πειραιάς, Κερατσίνι)

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Το Κοινωφελές Ίδρυμα Κληροδότημα της Αγάπης του αοιδίμου Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου πρώην Σισανίου και Σιατίστης κυρού Πολυκάρπου, κατόπιν της υπ’αριθ.1 90/2020 αποφάσεως του Δ.Σ. αυτού προτίθεται να χορηγήσει τέσσερις (4) υποτροφίες σε φοιτητές-τριες πρωτοετείς, εισαχθέντες του Ακαδημαϊκού έτους 201 9-20, κατά προτίμηση ορφανούς και άπορους που επιθυμούν να μορφωθούν και δεν έχουν τα οικονομικά εφόδια για το σκοπό αυτό, των Σχολών Θεολογίας, Ιατρικής, Φιλοσοφικής, Νομικής και Χημείας των Πανεπιστημίων της Ελλάδος οι οποίοι πρέπει να κατάγονται:
α) Από την Εκκλησιαστική Περιφέρεια της Ιεράς Μητροπόλεως Σισανίου και Σιατίστης, θέσεις 2 και
β) από την περιοχή Πειραιώς-Κερατσινίου, θέσεις 2.

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να ενημερωθείτε από όλη την προκήρυξη στην ιστοσελίδα: klirodotimaagaphs.blogspot.com, και στις αντίστοιχες Ιερές Μητροπόλεις. Ημερομηνία κατάθεσης δικαιολογητικών έως 20 Μαρτίου 2021

• Λήξη Υποβολής: 20 Μαρτίου 2021

Τοποθεσία: Ελλάδα