Υγιεινή και Ασφάλεια της Εργασίας

• Ίδρυμα: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ

Σχολή: ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

Τμήμα: Ιατρικής

Επιστημονικά Αντικείμενα: Υγεία και πρόνοια,Υγεία,Κοινωνικές επιστήμες, δημοσιογραφία και πληροφορία,Κοινωνικές επιστήμες και επιστήμες συμπεριφοράς

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Β΄2554/02-07-2018

URL Ιστοσελίδας: http://www.med.duth.gr

: Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι των Τμημάτων Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Φαρμακευτικής, Κτηνιατρικής, Νοσηλευτικής, Βιολογίας, Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής, Διατροφής, Παιδαγωγικών, Στατιστικής, Νομικής και Οικονομικών Πανεπιστημίων της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών Ιδρυμάτων της αλλοδαπής, καθώς και άλλων Πανεπιστημιακών Τμημάτων συναφούς γνωστικού αντικειμένου. Επίσης γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι των Τμημάτων Δημόσιας Υγιεινής, Νοσηλευτικής, Διατροφής, Φυσιοθεραπείας, Ραδιολογίας-Ακτινολογίας και Επισκεπτών Υγείας των Τ.Ε.Ι., καθώς και άλλων Τμημάτων συναφούς ή συγγενούς γνωστικού αντικειμένου με την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.