Νέα Οδός ΑΕ_ Πολιτικός Μηχανικός Οδοστρωμάτων

προβολές

Πληροφορίες Αγγελίας

Επωνυμία Επιχείρησης:

Νέα Οδός ΑΕ

Αποστολή βιογραφικών έως:

2024-07-27

Κατηγορία:

Επιστημονικό Αντικείμενο:

Η θέση ανήκει στην Εταιρεία Παραχώρησης Νέα Οδός ΑΕ, του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ. Οι εταιρείες Νέα Οδός ΑΕ και Οδός Κεντρικής Ελλάδας ΑΕ έχουν αναλάβει τη μελέτη, τον σχεδιασμό, την κατασκευή, τη λειτουργία, τη διαχείριση και τη συντήρηση των έργων παραχώρησης Ιόνια Οδός, το τμήμα του αυτοκινητόδρομου Α.Θ.Ε. μήκους περίπου 227 χλμ. από τον Ανισόπεδο Κόμβο Μεταμόρφωσης Αττικής έως τις Ράχες Φθιώτιδας, το συνδετήριο κλάδο του Π.Α.Θ.Ε. Σχηματάρι – Χαλκίδα, καθώς και τον Αυτοκινητόδρομο Κεντρικής Ελλάδος – Ε65, από τον Α.Κ. Θερμοπυλών έως την Εγνατία Οδό με συνολικό μήκος 182 χλμ.

Η θέση αποτελεί μέλος της Τεχνικής Διεύθυνσης Η έδρα της θέσης θα είναι τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στην Νέα Ερυθραία.

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και βελτιστοποιεί τον προγραμματισμό συντήρησης και ανακατασκευής των ασφαλτικών.
  • Συντηρεί και επικαιροποιεί το σχέδιο παρεμβάσεων στα οδοστρώματα (lifecycle plan) σε συνεργασία με την τεχνική ομάδα.
  • Συντάσσει τα συμβατικά τεύχη οδοστρωμάτων και κτιριακών έργων βαριάς συντήρησης.
  • Προγραμματίζει και διενεργεί οπτικές επιθεωρήσεις στα οδοστρώματα.
  • Συντονίζει και ελέγχει τις ενόργανες μετρήσεις οδοστρωμάτων.
  • Συντάσσει και επικαιροποιεί το πρόγραμμα βαριάς συντήρησης κτηρίων.
  • Προβαίνει σε έρευνα αγοράς και εισηγείται νέες τεχνολογικές μεθόδους για τις εργασίες συντήρησης οδοστρωμάτων.
  • Παρακολουθεί και συντονίζει τις επιθεωρήσεις και τους ελέγχους των οδοστρωμάτων από τους εξωτερικούς τεχνικούς σύμβουλους.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • Μεταπτυχιακός τίτλος στη Διαχείριση Τεχνικών Έργων ή σε συναφές αντικείμενο θα θεωρηθεί προσόν
  • Εμπειρία σε έργα οδοποιίας
  • Καλή γνώση των κανονισμών & προτύπων που αφορούν τα οδοστρώματα
  • Πολύ καλήγνώση χειρισμού MS Office & MS Office
  • Πολύκαλή γνώση Αγγλικής γλώσσας

Ιδανικό Προφίλ Υποψηφίου:

  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Δεξιότητες άμεσης αντίδρασης και επίλυσης καθημερινών θεμάτων

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα πατώντας εδώ

 Η εταιρεία μας διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με βάση την Πολιτική Απορρήτου σχετικά με την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την επεξεργασία και προστασία των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και τα δικαιώματά σας με βάση το ισχύον νομικό πλαίσιο ακολουθείστε τον σύνδεσμο https://www.neaodos.gr/privacy-notice/

Περισσότερες Θέσεις Εργασίας

Νέα Οδός ΑΕ

2024-07-27

Κατηγορία:

Εικοσι μία (21) νέες υποτροφίες από το «Σπουδάζω με Υποτροφία» της Equal Society

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων Ιατρικής ΑΠΘ -1

ΠΜΣ "Εφαρμοσμένος Προγεννητικός Έλεγχος"-Προσκληση υποβολής αιτήσεων

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ

Υποτροφίες DAAD 2025/26 για Σπουδές και Έρευνα στη Γερμανία

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου