Παρατάσεις προθεσμίας υποβολής αιτήσεων σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών ΑΠΘ

1. Παράταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων έως και 20-8-2024 για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Χωρικός Σχεδιασμός για Βιώσιμη και Ανθεκτική Ανάπτυξη»

Το Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης (ΤΜΧΑ) της Πολυτεχνικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος παρατείνει έως και 20-8-2024 την προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Χωρικός Σχεδιασμός για Βιώσιμη και Ανθεκτική Ανάπτυξη» για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025.

Κατά τα λοιπά ισχύουν οι όροι της Προκήρυξης της 11-6-2024.

Ο φάκελος υποψηφιότητας με την αίτηση και τα απαραίτητα δικαιολογητικά κατατίθεται στη Γραμματεία του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης σε ηλεκτρονική μορφή έως και την Τρίτη 20 Αυγούστου 2024.

Όλα τα δικαιολογητικά θα υποβληθούν σε ηλεκτρονική μορφή με email στη δ/νση info@plandevel.auth.gr.

Περισσότερες πληροφορίες παρέχονται από τη Γραμματεία του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης, τηλ. 2310 994179, 2310 991431 καθώς και στην ιστοσελίδα του ΠΜΣ του Τμήματος.

e-mail επικοινωνίας: info@plandevel.auth.grmsc-planresilience@plandevel.auth.gr

Αναλυτικά η Προκήρυξη

2. Ανακοινώνεται παράταση κατάθεσης αιτήσεων για συμμετοχή στο Διιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) Φαρμακευτικό Δίκαιο: Νομοθεσία και Πράξη, η νέα προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι η Κυριακή 25/08.

Επισημαίνονται τα εξής:

στον σύνδεσμο dropbox που ανακοινώνεται στην προκήρυξη ανεβάζετε 2 αρχεία. Το ένα αρχείο αποτελείται από την αίτηση συμμετοχής (συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη). Το 2ο αρχείο ΌΛΑ τα δικαιολογητικά σας σε ένα ενιαίο αρχείο.

Όλα τα ξενόγλωσσα αρχεία χρειάζονται μετάφραση και επικύρωση από δικηγόρο.

Αναμένουμε τις αιτήσεις σας!

Αίτηση

3. Προπόνηση και Πρόληψη Τραυματισμών στο Ποδόσφαιρο (2024-2025)-Παράταση υποβολής αιτήσεων έως τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2024 (Ανακοίνωση)

Προκήρυξη

Έναρξη Προγράμματος Study Buddies για Φοιτητές/Φοιτήτριες | Έργο ADHD-UP του ADHD Hellas

Παρατάσεις προθεσμίας υποβολής αιτήσεων σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών ΑΠΘ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη " Διαχείριση της Μαζικής Μετανάστευσης και πληθυσμών σε κίνηση" ΑΠΘ, 2024-25

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την προκήρυξη θέσεων εισαγωγής στο ΠΜΣ Ηλεκτρονικής Φυσικής (Ραδιοηλεκτρολογίας) ΑΠΘ

Summer School «Microbiome in health and disease», Σεπτέμβριος 2024-Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής