Ανακοίνωση προσφοράς θέσεων μεταδιδακτόρων/ερευνητών από το KIOS Research and Innovation Center of Excellence στο Πανεπιστήμιο Κύπρου

προβολές

Πληροφορίες Αγγελίας

Επωνυμία Επιχείρησης:

KIOS Research and Innovation Center of Excellence

Αποστολή βιογραφικών έως:

2024-09-16

Κατηγορία:

Επιστημονικό Αντικείμενο:

Από το KIOS Research and Innovation Center of Excellence  at the University of Cyprus ανακοινώνεται ότι προσφέρονται οι παρακάτω θέσεις:

• Λέκτορα ή Επίκουρου Καθηγητή στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής
  • Μία (1) θέση Ειδικού Επιστήμονα για Έρευνα (Μεταδιδακτορικός Ερευνητής), προθεσμία: 16/09/2024. Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν πτυχίο B.Sc. και/ή M.Sc. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Πληροφορικής, Μαθηματικών ή σε άλλο συναφή τομέα, καθώς και διδακτορικό δίπλωμα στις σχετικές θεματικές περιοχές από αναγνωρισμένο ίδρυμα.
  • Δύο (2) θέσεις Ειδικού Επιστήμονα για Έρευνα (Ερευνητής Συνεργάτης και/ή Ερευνητικός Μηχανικός) με εστίαση στα Συστήματα Ισχύος, για πλήρη απασχόληση.Προθεσμία: 05/07/2024. Πτυχίο ή/και Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Πληροφορικής ή σε άλλο συναφή τομέα, από αναγνωρισμένο ίδρυμα. Διδακτορικό δίπλωμα ή ισοδύναμο στις σχετικές με τις θέσεις θεματικές περιοχές.

Αναλυτικά:

UCY – Open positions

1. Department of Accounting and Finance

Οne (1) tenure-track position at the rank of Lecturer or Assistant Professor in the Department of Accounting and Finance, in the field of “Accounting” or “Finance” (please see attached announcement).

1. KIOS Centre of Excellence:
The KIOS Research and Innovation Center of Excellence (www.kios.ucy.ac.cy) at the University of Cyprus announces one (1) Special Scientist for Research (Post-Doctoral Researcher) position, for full-time employment. The successful candidate will conduct research for the prestigious ERC project URANUS.

Deadline: 16/09/2024

Info: https://tinyurl.com/6r8vzeye

The KIOS Research and Innovation Center of Excellence (www.kios.ucy.ac.cy) at the University of Cyprus announces two (2) Special Scientist for Research (Research Associate and/or Research Engineer) positions, focusing on Power Systems, for full-time employment. The successful candidates will conduct research and development activities within the context of research and innovation, as well as provide technical and research support in the area of Information and Communication Technologies with emphasis on the monitoring, control and security of critical infrastructure systems.

Deadline: 05/07/2024

Info: https://shorturl.at/GQxou

For more information, please contact the KIOS Center of Excellence, by phone at +357 22893460 or via e-mail at kioshiring@ucy.ac.cy.

Περισσότερες Θέσεις Εργασίας

Πληροφορίες Αγγελίας

Επωνυμία Επιχείρησης:

KIOS Research and Innovation Center of Excellence

Αποστολή βιογραφικών έως:

2024-09-16

Κατηγορία:

Επιστημονικό Αντικείμενο:

Έναρξη Προγράμματος Study Buddies για Φοιτητές/Φοιτήτριες | Έργο ADHD-UP του ADHD Hellas

Παρατάσεις προθεσμίας υποβολής αιτήσεων σε Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών ΑΠΘ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη " Διαχείριση της Μαζικής Μετανάστευσης και πληθυσμών σε κίνηση" ΑΠΘ, 2024-25

Summer School «Microbiome in health and disease», Σεπτέμβριος 2024-Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Aνακοίνωση παράτασης υποβολής αιτήσεων στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών ΤΜΧΑ ΑΠΘ 2024-25

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής