Ζητούνται εθελόντριες/ές για την υποστήριξη του προγράμματος “Εκμάθηση της ελληνικής γλώσσας – Κοινωνική & Πολιτισμική Ενσωμάτωση” στη ΧΕΝ Θεσσαλονίκης
Η Κοινωνική Υπηρεσία της ΧΕΝ Θεσσαλονίκης, παγκόσμια, γυναικεία, εθελοντική οργάνωση υλοποιεί για περισσότερα από 20 χρόνια το πρόγραμμα για αλλοδαπές/-ούς “Εκμάθηση της Ελληνικής Γλώσσας – Κοινωνική & Πολιτισμική Ενσωμάτωση”.
Η βασική διδασκαλία γίνεται από φιλόλογο με πολυετή εμπειρία στη διδασκαλία της ελληνικής ως δεύτερη ξένη γλώσσα.
Στο πλαίσιο του προγράμματος αυτού η ΧΕΝ αναζητά εθελόντριες/-ές φοιτήτριες/-ές ή απόφοιτές/-ους της Φιλοσοφικής και Παιδαγωγικής Σχολής για την ενίσχυση των συμμετεχόντων, ατομικά ή σε μικρές ομάδες. Ο χρόνος απασχόλησης είναι περίπου ένα δίωρο την εβδομάδα και τα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας θα γίνονται διαδικτυακά.
Δήλωση συμμετοχής και αποστολή βιογραφικού με τίτλο “ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ” στη διεύθυνση xenthesalonikis@gmail.com
Για πληροφορίες επικοινωνήστε με το Γραφείο της Κοινωνικής Υπηρεσίας της ΧΕΝ Θεσσαλονίκης στο τηλέφωνο 2310 279 792 (9.00-15.00).
Από την Κοινωνική Υπηρεσία της ΧΕΝ Θεσσαλονίκης