Geomatics On the Move competition – GSA

Ο GSA σε συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Συμβούλιο Γεωδαισίας  διενεργεί τον διαγωνισμό Geomatics On the Move competition μέσω του οποίου προσκαλεί επαγγελματίες τοπογράφους και φοιτητές να καταθέσουν καινοτόμες ιδέες και λύσεις σε τομείς όπως η τοπογράφηση, χαρτογράφηση, η φωτογραμμετρία και άλλοι, που θα βασίζονται στην ευρωπαϊκή δορυφορική τεχνολογία. Οι νικητές θα λάβουν βραβεία συνολικής αξίας 30.000 ευρώ. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ.

Οι φιναλίστ θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν τις ιδέες τους στην επερχόμενη European Space Week, το μεγαλύτερο διαστημικό γεγονός σε επίπεδο ΕΕ, και να συνομιλήσουν με ειδικούς στον κλάδο της δορυφορική πλοήγησης, με decision makers καθώς και επιχειρηματίες από όλη την Ευρώπη.

Περισσότερες Πληροφορίες

"Teaching for future" Δωρεάν online επιμορφωτικό πρόγραμμα για εκπαιδευτικούς

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Technical University of Crete: COMBINING BIOCHAR AND CARBON NANOMATERIALS FOR DEVELOPMENT OF HIGH-CAPACITY ADSORBENTS: APPLICATION FOR THE REMOVAL OF ENDOCRINE DISRUPTING

Πανεπιστήμιο Κρήτης: PhD Career Workshop: Ακαδημία ή Βιομηχανία;

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου