Πρόσκληση Συμμετοχής TrophyΤροφή Meetup | Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 17:00 | Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Μακεδονίας – Θεσσαλονίκη

Στις 16 Οκτωβρίου το 9ο Trophy Meet-up για το 2024, στην Θεσσαλονίκη, με θέμα:

“Βιωσιμότητα και αγροδιατροφικός τομέας – Τάσεις και ευκαιρίες”

Το 9ο Trophy Meet-up για το 2024 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου, στις 17:00στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Μακεδονίας – Θεσσαλονίκη. Η εκδήλωση, που λαμβάνει χώρα στο πλαίσιο του εγχειρήματος TrophyΤροφή του οργανισμού Νέα Γεωργία Νέα Γενιά,έχει στόχο να αναδείξει την άμεση σύνδεση του περιβάλλοντος με τον πρωτογενή τομέα και το τρόφιμο.

Η δράση πραγματοποιείται σε συνδιοργάνωση με τo Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, με την υποστήριξη του Γραφείου Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, τη χορηγία της DS SMITH και τελεί υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας και του Δήμου Θεσσαλονίκης. Υποστηρικτές των Trophy Meet-ups είναι οι efood, envOlve, ΚΕΜΕΛ & Μπύρα Νήσος. Συγχρηματοδοτείται από τον οργανισμό Νέα Γεωργία Νέα Γενιά μέσω της ιδρυτικής δωρεάς του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος (ΙΣΝ).

Οι συμμετέχοντες, φοιτητές, ερευνητές και startups του 9ου Trophy Meet-up, θα παρακολουθήσουν ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις, από επιχειρήσεις του κλάδου και φορείς που υποστηρίζουν την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα.

Στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης οι συμμετέχοντες θα λάβουν μέρος σε σύντομο εργαστήριο παραγωγής επιχειρηματικών ιδεών με βάση τις θεματικές που θα συζητηθούν και θα παρουσιάσουν τις ιδέες και τα project τους, ενώ θα έχουν ευκαιρίες δικτύωσης. Μετά από ψηφοφορία, θα προκύψει η καλύτερη ομάδα-ιδέα, η οποία θα διαγωνισθεί με τις υπόλοιπες ομάδες που θα προκύψουν από τα Trophy Meet-ups για την ανάδειξη της νικήτριας ομάδας για το 2024.

Τα Trophy Meet-ups, που διοργανώνονται φέτος για τρίτη χρονιά στο πλαίσιο του εγχειρήματος TrophyΤροφή, στοχεύουν στην ανάπτυξη του διαλόγου για την αγροδιατροφική καινοτομία και τεχνολογία στην Ελλάδα. Αναδεικνύουν τις ευκαιρίες, τις τάσεις, τις βέλτιστες πρακτικές, καθώς και τις προοπτικές του κλάδου της αγροδιατροφής, σε συνεργασία με εταιρίες της αγοράς, ερευνητικούς φορείς και πανεπιστήμια.

Περισσότερες πληροφορίες για το 9ο Trophy Meet-up, το πρόγραμμα και την υποβολή της αίτησης συμμετοχής σας θα βρείτε εδώ.

Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Δωρεάν σεμινάριο για την Βιοποικιλότητα από την ECOTIVITY AMKE

Αλεξάνδρεια Ζώνη καινοτομίας: ΝΕΟ WORKSHOP: Understanding the Media Ecosystem| 16 OKT 2024

2ο κύκλος δωρεάν webinar "Know & Grow Evenings"

Πρόσκληση Συμμετοχής TrophyΤροφή Meetup | Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 17:00 | Αίθουσα Τελετών Πανεπιστημίου Μακεδονίας - Θεσσαλονίκη

FOOD for BRAIN - 2024

Μεταπτυχιακά και Υποτροφίες στο Εξωτερικό, Διαδικτυακά 31/10/2024

Ενημερωτική εκδήλωση: ”Επαγγελματικές Προοπτικές Αποφοίτων Ψυχολογίας” 23/10/2024, ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΑΠΘ 2025

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”