Από το Γονιδίωμα στο Φαινότυπο: Πειραματικές Γενετικές Προσεγγίσεις (From Genome to Phenotype: Experimental Genetic Approaches)

• Ίδρυμα: ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ

Σχολή: ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

Τμήμα: Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής

Επιστημονικά Αντικείμενα: Εκπαίδευση,Επιστήμη της εκπαίδευσης,Υγεία και πρόνοια,Υγεία,Φυσικές επιστήμες, μαθηματικά και στατιστική

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Β΄2256/15-06-2018

Τέλη Φοίτησης: Χωρίς τέλη φοίτησης

URL Ιστοσελίδας: http://www.mbg.duth.gr

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί κάτοχοι τίτλου του πρώτου κύκλου σπουδών Α.Ε.Ι. (Πανεπιστήμια και Τ.Ε.Ι.) της ημεδαπής ή ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής. Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) δεν απονέμεται σε φοιτητή/τρια του/της οποίου/ας ο τίτλος σπουδών πρώτου κύκλου από ίδρυμα της αλλοδαπής δεν έχει αναγνωριστεί από το Διεπιστημονικό Οργανισμό Αναγνώρισης Τίτλων Ακαδημαϊκών και Πληροφόρησης (Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.), σύμφωνα με το ν. 3328/2005 (Α’ 80).