ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ ΑΕ_ Διευθυντή Μονάδας Παραγωγής Τροφίμων Μηχανολόγος / Ηλεκτρολόγος – Ψαχνά Ευβοίας

προβολές

Πληροφορίες Αγγελίας

Επωνυμία Επιχείρησης:

ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ ΑΕ

Αποστολή βιογραφικών έως:

2024-11-17

Κατηγορία:

Επιστημονικό Αντικείμενο:

H Εταιρεία ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ ΑΕ, μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές και εμπορικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα, ζητά να προσλάβει ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ( ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ / ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΑΕΙ) για ΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΤΟΥ   ΕΚΧΥΛΙΣΤΗΡΙΟΥ της Βιομηχανικής Μονάδας  της εταιρείας στα Ψαχνά Ευβοίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής
  • Εξασφάλιση της βέλτιστης λειτουργίας και απόδοσης των γραμμών παραγωγής και του ανθρώπινου δυναμικού
  • Ενεργή συμμετοχή στη συνεχή αναβάθμιση των συστημάτων παραγωγής προς ελαχιστοποίηση του κόστους & αύξηση της παραγωγικότητας σε άμεση συνεργασία με τον ΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
  • Προγραμματισμός και επίβλεψη της προληπτικής συντήρησης του μηχανολογικού εξοπλισμού σε συνεργασία με τον ΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
  • Διασφάλιση της αποκατάστασης βλαβών του μηχανολογικού εξοπλισμού εντός χρονοδιαγράμματος και εξασφάλιση της διαθεσιμότητας των ανταλλακτικών ή των υλικών που απαιτούνται σε συνεργασία με τον ΤΕΧΝΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ
  • Τήρηση των κανόνων ασφάλειας και υγιεινής στην εργασία σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και τήρηση εγγράφων σχετικών με την άδεια λειτουργίας και τα πρότυπα (ISO, HACCP κτλ.)
  • Παρακολούθηση και σωστή διαχείριση της λειτουργίας και των ρυθμίσεων των μηχανημάτων παραγωγής σε συνεργασία με τους χειριστές & τους ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ βάρδιας
  • Αξιολόγηση του υφιστάμενου προσωπικού

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ. Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης σε συναφές αντικείμενο θα συνεκτιμηθεί.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Εμπειρία στον τομέα ελέγχου και αυτοματισμού επιθυμητή (SIEMENS PLC, SCADA)
  • Εμπειρία σε λειτουργία ατμολεβήτων και δικτύων ατμού θα συνεκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και AutoCAD
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διοικητικές δεξιότητες διαχείρισης προσωπικού
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Hands on approach επίλυσης τεχνικών προβλημάτων
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός και υπευθυνότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους

Η εταιρεία παρέχει:

  • Άκρως ανταγωνιστικό μισθό αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
  • Επιπλέον παροχές αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας με συνεχή επιμόρφωση και επαγγελματική ανάπτυξη

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο: e-mail: humanresources@soyahellas.gr

Τα βιογραφικά σημειώματα θεωρούνται εμπιστευτικά.

Περισσότερες Θέσεις Εργασίας

2024-11-17

Κατηγορία:

Open Day @KG

Πρόσκληση στο Συνέδριο «Βιωσιμότητα & Πράσινη Μετάβαση στην Επαγγελματική Εκπαίδευση & την Αγορά Εργασίας»

OPEN CALL Διεθνές Θερινό Σχολείο Καβάφη 2025

Ημερίδα Δικτύου Πτυχιούχων Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας "Market Yourself", 2/11/2024, ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ

Δωρεάν σεμινάριο για την Βιοποικιλότητα από την ECOTIVITY AMKE

Μεταπτυχιακά και Υποτροφίες στο Εξωτερικό, Διαδικτυακά 31/10/2024

Ενημερωτική εκδήλωση: ”Επαγγελματικές Προοπτικές Αποφοίτων Ψυχολογίας” 23/10/2024, ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΑΠΘ 2025

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”