Δημόσια Πρόσκληση Προγράμματος Μεταπτυχιακών Υποτροφιών 2024-2025 | Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση

Το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση,προκηρύσσει το ετήσιο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Υποτροφιών, μέσω του οποίου θα χορηγηθούν για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 έως είκοσι (20) υποτροφίες για σπουδές επιπέδου Master στις Επιστήμες Μηχανικού και τις Εφαρμοσμένες Θετικές Επιστήμες σε πανεπιστημιακά ιδρύματα στην Ελλάδα και την Ευρώπη.

Θα ήταν χαρά μας να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα σας, στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, καθώς και όπου αλλού κρίνετε σκόπιμο η επισυναπτόμενη Δημόσια Πρόσκληση που περιλαμβάνει τους όρους και προϋποθέσεις συμμετοχής, προκειμένου να ενημερωθούν οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές.

Οι υποψήφιοι παρακαλούνται να ακολουθήσουν τα βήματα που ορίζονται στη Δημόσια Πρόσκληση που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Ιδρύματος, προκειμένου να υποβάλουν την αίτησή τους μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος υποβολής αιτήσεων υποτροφιών.

Προθεσμία Υποβολής Αιτήσεων: Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024 στις 17:00 (ώρα Ελλάδος).

Για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Υποτροφιών στην ηλεκτρονική διεύθυνση: scholarships@latsis-foundation.org.

TechSaloniki 2024 Fueled By & Challenged By Deloitte |17 & 18 Μαΐου 2024 | Μ2

Αλεξάνδρεια Ζώνη Καινοτομίας: Woman Entrepreneurship – Gender Balanced Angel Investing.

Νέα Προγράμματα ΚΕΔΙΒΙΜ ΑΠΘ Απρίλιος

Καινοτόμες μέθοδοι στην Εκπαίδευση: Μάθηση σε σταθμούς εργασίας και VR περιβάλλοντα

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το Αγγλόφωνο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμογή ενδοσκοπικών χειρουργικών τεχνικών στη γυναικολογία»

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας