Διαδικτυακή εκδήλωση ΑΛΛΗΛΟΝnet και Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης – Παρασκευή 24 Μαίου 2024

ΑΛΛΗΛΟΝnet και Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ):

«Η ελληνική ενεργειακή μετάβαση προς ένα βιώσιμο μέλλον. H εκμετάλλευση κοιτασμάτων φυσικού αερίου και γεωπολιτικές προκλήσεις στην Ανατολική Μεσόγειο»

Ακολουθεί speed mentoring για φοιτητές και νέους, με επιλεγμένες ομάδες μεντόρων σχετικά με ευκαιρίες εργασίας και επαγγελματικής ένταξης.

Διαδικτυακή εκδήλωση:  24 Μαίου 2024 – 18:00 με 20:10 ώρα Ελλάδας

Η ΑΛΛΗΛΟΝ και το ΑΠΘ σας προσκαλούμε στην κοινή μας εκδήλωση που θα γίνει διαδικτυακά στις 24/05/2024.

Στο πρώτο μέρος, ένα πάνελ από κορυφαίους ομιλητές θα αναπτύξει με σύντομες εισηγήσεις κεντρικές διαστάσεις του θέματος της εκδήλωσης. Θα υπάρξει χρόνος για ερωτήσεις και συζήτηση.

Στη συνέχεια, στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης με το #speed_mentoring, οι φοιτητές και νέοι έχουν την επιλογή να συμμετάσχουν σε ομαδικές συνεδρίες με μέντορες της ΆΛΛΗΛΟΝ σχετικά με θέματα που αφορούν τις ευκαιρίες εργασίας και την επαγγελματική τους ένταξη.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ:  Διαδικτυακή εκδήλωση ΑΛΛΗΛΟΝnet και Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης – 24 Μαίου 2024 – ALLILONnet

Παρατάσεις προθεσμίας υποβολής αίτησης για Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών ΑΠΘ

Τμήμα Χωροταξίας και Ανάπτυξης ΑΠΘ: Προκήρυξη Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών:"Χωρικός Σχεδιασμός Για Βιώσιμη Και Ανθεκτική Ανάπτυξη"

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ με ενεργές προθεσμίες υποβολής αιτήσεων

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ-Τμήμα Οδοντιατρικής

Grecruitment_Πρόγραμμα υποτροφιών για Απόφοιτους/ες, Τελειόφοιτους/ες Νηπιαγωγούς

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου