Hellenic Emerging Technologies Industry Association – HETiA

Τόπος Εργασίας:

Ακαδημαϊκό Επίπεδο:

Προφίλ Επιχείρησης / Ερευνητικού Κέντρου

H ΗΕΤiΑ (πρώην ΕΝΕΒΗ) ιδρύθηκε το 2005 και εκπροσωπεί τις εταιρίες και τα Ακαδημαϊκά ιδρύματα που αναπτύσσουν Υψηλή Τεχνολογία στην Ελλάδα και αποτελούν τις πλέον δυναμικές κι ελπιδοφόρες συνιστώσες της Ελληνικής οικονομίας. Η HETiA αριθμεί σήμερα 90 μέλη, τα 60 εκ των οποίων εκπροσωπούν τη βιομηχανία και τα 30 τα σημαντικότερα ακαδημαϊκά ιδρύματα /εργαστήρια και ερευνητικά κέντρα της χώρας. Τα μέλη της ΗΕΤΙΑ δραστηριοποιούνται στο χώρο της Μικροηλεκτρονικής (Αισθητήρες, Ηλεκτρονικά), των Ενσωματωμένων Συστημάτων (Υλικό και Λογισμικό) και στην Ανάπτυξη Εφαρμογών και Υπηρεσιών Προστιθέμενης Αξίας βασισμένες σε συστήματα διασυνδεδεμένα στο διαδίκτυο (IoT, Platform Data Analytics, Machine Learning, Artificial Intelligence, Applications).

Περιγραφή Θέσεων Εργασίας

Η HETiA θα παρουσίασει την ένωση και τις δραστηριότητες των μελών της και θα καθοδηγήσει τους φοιτητές να δουν τις ανοιχτές θέσεις εργασίας των επιχειρήσεων/μελών της, οι οποίες υπάρχουν αναρτημένες στην ιστοσελίδα της ένωσης στον σύνδεσμο που ακολουθεί: https://hetia.org/careers-en/

Hellenic Emerging Technologies Industry Association – HETiA

Προφίλ Επιχείρησης/Ερευνητικού Κέντρου