Ambassadors Fund for Summer Work Travel

Αναπτύξτε δεξιότητες, βελτιώστε τα αγγλικά σας και δημιουργήστε αξέχαστες αναμνήσεις. Οι αιτήσεις ανοίγουν από 1 Οκτωβρίου έως 15 Νοεμβρίου. Βιαστείτε, μόνο 20 θέσεις είναι διαθέσιμες για το 2024! Exchange Programs – U.S. Department of

******

Are you ready for an unforgettable summer adventure in the USA? 🇺🇸 The U.S. Mission to Greece Ambassadors Fund for Summer Work Travel (SWT) Scholarship is here to make your dreams come true! Spend up to 4 months in the USA during your university break, working in jobs with American colleagues and international friends, and live like a local! Scholarship covers flights, program fees, visa expenses, and health insurance. To apply and for more details: https://greenheartexchange.org/…/ambassador…/.

Build skills, improve your English, and make unforgettable memories. Applications open from October 1-November 15. Hurry, only 20 spots are available for 2024! Exchange Programs – U.S. Department of State#swtambassador,

Είστε έτοιμες/οι για μια αξέχαστη καλοκαιρινή περιπέτεια στις ΗΠΑ; 🇺🇸 Η Υποτροφία της Αμερικανικής Αποστολής στην Ελλάδα «Ambassadors Fund for Summer Work Travel» (SWT) είναι εδώ για να κάνει τα όνειρά σας πραγματικότητα! Περάστε έως και 4 μήνες στις ΗΠΑ κατά τη διάρκεια του διαλείμματός σας από το πανεπιστήμιο, δουλεύοντας με Αμερικανούς συναδέλφους και φίλους απ’ όλο τον κόσμο και ζήστε σαν ντόπιος! Η υποτροφία καλύπτει αεροπορικά εισιτήρια, τα δίδακτρα του προγράμματος, έξοδα βίζας και ασφάλιση υγείας. Για πληροφορίες & για την αίτησή σας, επισκεφθείτε: https://greenheartexchange.org/professional-exchange/ambassador-scholarship-fund/.

******

Προκήρυξη μιας θέσης άμισθου μεταδιδάκτορα από το Τμήμα Φαρμακευτικής

Παγκόσμιο συνέδριο ISSUP 2024: The Art of Healing,Θεσσαλονίκη 24-30 Ιουνίου

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την εκπόνηση Διδακτορικής Διατριβής

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος θέσεων Μεταδιδακτορικών Ερευνητών/τριών

ICF GLOBAL: Δυνατότητα δωρεάν συμμετοχής φοιτητών στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα"Coaching δεξιότητες & Εργαλεία στην Πράξη"

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου