Διαδικτυακό Εργαστήριο “Μείωση του υδάτινου αποτυπώματος στην βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίας και του έτοιμου ενδύματος” από την IDEC A.E.

Η IDEC Α.Ε. και οι εταίροι του Ευρωπαϊκού έργου “REWAFT” σας προσκαλούν στην διακρατική εκδήλωση με θέμα «Το υδάτινο αποτύπωμα στη βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίας» που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου και ώρα 2.30-4.30 μ.μ., διαδικτυακά, μέσω της πλατφόρμας ZOOM.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στα Αγγλικά.

Σκοπός της εκδήλωσης είναι να παρουσιάσει το Erasmus+ έργο «REWAFT», το εκπαιδευτικό υλικό και τις μελέτες περιπτώσεων που έχουν αναπτυχθεί έως τώρα, καθώς επίσης και το εργαλείο μέτρησης και διαχείρισης του υδάτινου αποτυπώματος για επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στη βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίας και του έτοιμου ενδύματος.
Η συμμετοχή σας στην εκδήλωση είναι ΔΩΡΕΑΝ και θα σταλθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Απαιτείται η εγγραφή σας!

Εγγραφή
­
Για να μάθετε περισσότερα για το έργο “REWAFT” και τα αποτελέσματα του, μπορείτε να κάνετε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο!

Erasmus+ έργο “REWAFT”
­
Η διακρατική αυτή εκδήλωση διοργανώνεται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου «REWAFT», το οποίο στοχεύει να βοηθήσει επαγγελματίες και επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στη βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίας να μειώσουν το υδάτινο τους αποτύπωμα.
­ ­

ΏραΔραστηριότηταΕισηγητές
14:30-14:40Έναρξη – Καλωσόρισμα συμμετεχόντωνΜαρίτα Τσίγκα
Υπεύθυνη Ευρωπαϊκών προγραμμάτων, IDEC Α.Ε.
14:40-15:00Παρουσίαση του Erasmus+ έργου REWAFTΜαρίτα Τσίγκα
Υπεύθυνη έργου REWAFT, IDEC Α.Ε.
15:00-15:25Παρουσίαση του εκπαιδευτικού υλικού και των σεμιναρίων του έργου REWAFTΤρόποι μείωσης του υδάτινου αποτυπώματος στην βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίαςΓεώργιος Πρινιωτάκης
Καθηγητής, Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
15:25-15:45Παρουσίαση του διαδικτυακού εργαλείου για την μείωση του υδάτινου αποτυπώματοςΟδηγός βήμα-προς-βήμα για το πως μπορείτε να μετρήσετε το υδάτινο αποτύπωμα σαςRick Hogeboom
Water Footprint Network
Καθηγήτρια, Kaunas University of Technology
16:10-16:20Συζήτηση
16:20-16:30Αξιολόγηση – Κλείσιμο

Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κα. Μαρίτα Τσίγκα στο τηλέφωνο 2104286227 ή/και στο email m.tsigka@idec.gr.

Open Day @KG

Πρόσκληση στο Συνέδριο «Βιωσιμότητα & Πράσινη Μετάβαση στην Επαγγελματική Εκπαίδευση & την Αγορά Εργασίας»

OPEN CALL Διεθνές Θερινό Σχολείο Καβάφη 2025

Διαδικτυακό Εργαστήριο "Μείωση του υδάτινου αποτυπώματος στην βιομηχανία της κλωστοϋφαντουργίας και του έτοιμου ενδύματος" από την IDEC A.E.

Διαδικτυακή εκδήλωση "Ανάπτυξη Πράσινων Δεξιοτήτων μέσω πρακτικής άσκησης/μαθητείας"

Μεταπτυχιακά και Υποτροφίες στο Εξωτερικό, Διαδικτυακά 31/10/2024

Ενημερωτική εκδήλωση: ”Επαγγελματικές Προοπτικές Αποφοίτων Ψυχολογίας” 23/10/2024, ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΑΠΘ 2025

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”