Altair Engineering

Ημέρα Παρουσίασης:

Τόπος Εργασίας:

Προφίλ Επιχείρησης / Ερευνητικού Κέντρου

Η Altair Engineering αποτελεί έναν πάροχο λογισμικού υπολογιστικής μηχανικής και ανάλυσης δεδομένων, που επιτρέπει την ανάλυση ολόκληρου του κύκλου ζωής και την απόδοση ενός προϊόντος, από τον σχεδιασμό έως και τη λειτουργία του. Η ολοκληρωμένη σουίτα λογισμικού που αναπτύσσεται και παρέχεται από την εταιρεία, βελτιστοποιεί την απόδοση σχεδιασμού σε πολλαπλούς κλάδους που περιλαμβάνουν κατασκευή, κινηματική, ρευστά, θερμική διαχείριση, μοντελοποίηση συστημάτων και ενσωματωμένα συστήματα, όπως και ηλεκτρομαγνητισμό σε υψηλές και χαμηλές συχνότητες κ.α. Η εταιρεία λειτουργεί μέσω δύο τομέων: 1. το λογισμικό και την ανάπτυξη λογισμικού, όπως λύσεις και προϊόντα τεχνολογίας βελτιστοποίησης, εργαλεία μοντελοποίησης και απεικόνισης, καθώς και βιομηχανικά εργαλεία και εργαλεία σχεδίασης ιδεών κ.α. 2. την παροχή υπηρεσιών υποστήριξης και ανάπτυξης προϊόντων.

Περιγραφή Θέσεων Εργασίας

Περιγραφή Θέσεων Εργασίας • Junior Software Engineer • Senior Software Engineer • Software Developer- Mesh and Geometry • Software Engineer – Java JavaScript Python • Web Developer for Thea • Full stack Developer For Students: Internship Program

Προφίλ Επιχείρησης/Ερευνητικού Κέντρου

Ημερομηνία Παρουσίασης