Διοίκηση Αθλητισμού (ΔΑΘ)

Διάρκεια Φοίτησης (Εξάμηνα): 4 για την πλήρη, 8 για την μερική

Επιστημονικά Αντικείμενα: Διαχείριση και διοίκηση,Αθλητισμός

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Τεύχος B’ 1789/11.05.2020

URL Ιστοσελίδας: https://www.eap.gr/el/programmata-spoudwn/551-dioikisi-athlitismoy-dath/8458-dioikisi-athlitismoy-dath

Σκοπός του προγράμματος είναι η παροχή εξειδικευμένων σπουδών υψηλού επιπέδου στη «Διοίκηση Αθλητισμού» που οδηγούν στην απόκτηση μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Κύριος σκοπός του Π.Μ.Σ. είναι να αποκτήσουν οι φοιτητές/τριες τη γνώση, αλλά και να εξοπλιστούν με τα κατάλληλα εργαλεία έτσι ώστε να είναι σε θέση να ασκήσουν αποτελεσματική διοίκηση στο χώρο των αθλητικών κερδοσκοπικών, μη κερδοσκοπικών, δημοτικών και δημόσιων οργανισμών.

Γίνονται δεκτοί/ές:

Απόφοιτοι/ες ελληνικών Πανεπιστημίων και Τ.Ε.Ι. καθώς και απόφοιτοι/ες Πανεπιστημίων και Τ.Ε.Ι. χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης και χωρών εκτός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Για την παρακολούθηση του ΠΜΣ είναι απαραίτητη, επιπλέον της γλώσσας διδασκαλίας, η επάρκεια γνώσης της Αγγλικής γλώσσας, επιπέδου τουλάχιστον Β2. (κατά δήλωση των υποψηφίων).

Για πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα επικοινωνήστε με:

Τμήμα Μητρώου Φοιτητών:  Τηλ: 2610 367316 – Fax: 2610 367110 – E-mail: dath@eap.gr
    Τηλεφωνικό Κέντρο για Γενικές Πληροφορίες: Τηλ.: 2610 367300 – Fax: 2610 367650 – E-mail: info@eap.gr