Αγγλικές Σπουδές: Λογοτεχνία και Πολιτισμός (English Studies: Literature and Culture)

• Ίδρυμα: ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Σχολή: Φιλοσοφική Σχολή

Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας (Department of English Language and Literature )

Επιστημονικά Αντικείμενα: Τέχνες και Ανθρωπιστικές Επιστήμες,Ανθρωπιστικές Τέχνες,Γλώσσες,Κοινωνικές επιστήμες, δημοσιογραφία και πληροφορία,Κοινωνιολογία και πολιτισμικές σπουδές

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): 4556 Β΄2018

Τέλη Φοίτησης: Χωρίς τέλη φοίτησης

URL Ιστοσελίδας: http://www.enl.uoa.gr/metaptyxiakes-spoydes/agglikes-spoydes-logotexnia-kai-politismos.html

κάτοχοι τίτλου του
    Α΄ κύκλου σπουδών ΑΕΙ της ημεδαπής ή ομοταγών, αναγνωρισμένων από τον ΔΟΑΤΑΠ, ιδρυμάτων της αλλοδαπής/ συναφών επιστημών/

1. Το ελληνικό στοιχείο στην αγγλόφωνη λογοτεχνία (The Greek Element in Anglophone Literature)
    2. Αγγλόφωνο θέατρο από την Αναγέννηση έως σήμερα (Anglophone Drama from the Renaissance to the Present)
    3. Αγγλόφωνη λογοτεχνία και πολιτισμός του 19ου και 20ου αιώνα (Nineteenth- and Twentieth-Century Anglophone Literature and Culture)