Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών στην Βιοηθική

Σχολή: ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

Τμήμα: Ιατρικής

Παρακολούθηση: Εξ΄αποστάσεως

Επιστημονικά Αντικείμενα: Υγεία και πρόνοια,Υγεία,Κοινωνικές επιστήμες, δημοσιογραφία και πληροφορία,Κοινωνικές επιστήμες και επιστήμες συμπεριφοράς,Διοίκηση επιχειρήσεων και Νομική,Νομική

ΦΕΚ (Αριθμός Τεύχους): Β΄1523/07-05-2019

Ποσό Τελών Φοίτησης: 2000

URL Ιστοσελίδας: http://www.med.duth.gr/postgraduate/programs

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι Σχολών Επιστημών Υγείας, Νομικών και Πολιτικών Επιστημών και Θεολογίας Πανεπιστημίων της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής (ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ). Στο Π.Μ.Σ. δύνανται επίσης να εγγραφούν: α. πτυχιούχοι ανθρωπιστικών και κοινωνικών επιστημών Πανεπιστημίων της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών πανεπιστημιακών ιδρυμάτων της αλλοδαπής β. πτυχιούχοι θετικών επιστημών Πανεπιστημίων της ημεδαπής και αναγνωρισμένων ομοταγών πανεπιστημιακών ιδρυμάτων της αλλοδαπής (ισοτιμίας ΔΟΑΤΑΠ) και πτυχιούχοι τεχνολογικών Ιδρυμάτων της ημεδαπής εφόσον το αντικείμενο των προπτυχιακών σπουδών των αποφοίτων θετικών και τεχνολογικών επιστημών παρουσιάζει συνάφεια με το αντικείμενο του μεταπτυχιακού.