Πρόσκληση για συμμετοχή σε Έρευνα στο πλαίσιο του Προγράμματος Erasmus + Power

Το Γραφείο Διασύνδεσης συμμετέχει στο πρόγραμμα Erasmus+ Power :Placement  Opportunities  with Entrepreneurial  Reach (Ευκαιρίες Υλοποίησης Πρακτικής Άσκησης με Επιχειρηματικό Προσανατολισμό).
Το έργο αφορά στη δημιουργία ενός πανευρωπαϊκού συστήματος εύρεσης θέσεων  πρακτικής άσκησης σε νέους ερευνητές.

Αυτή τη στιγμή έχει ήδη δημιουργηθεί μία πλατφόρμα όπου διαρκώς ανακοινώνονται θέσεις πρακτικής άσκησης στην Ελλάδα και σε χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης.
Η πλατφόρμα αυτή μπορεί να αποβεί ιδιαίτερα χρήσιμη σε φοιτητές και αποφοίτους οι οποίοι ψάχνουν θέση πρακτικής στο εξωτερικό στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ Πρακτική Άσκηση.
Στο πλαίσιο του προγράμματος γίνεται μία έρευνα που σκοπό έχει- να καταγράψει τις εμπειρίες των φοιτητών που έχουν συμμετάσχει σε πρόγραμμα πρακτικής Άσκησης.
Θα σας παρακαλούσαμε να μπείτε εδώ https://link.webropolsurveys.com/Participation/Public/beaeed3f-e2ea-424d-9dcd-01169627bf02?displayId=Fin2174969 και να απαντήσετε τις ερωτήσεις

ΠΜΣ "Εφαρμοσμένος Προγεννητικός Έλεγχος"-Προσκληση υποβολής αιτήσεων

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ

Υποτροφίες DAAD 2025/26 για Σπουδές και Έρευνα στη Γερμανία

8th International Conference on Industrial and Hazardous Waste Management, Chania

Παράταση Προκήρυξης ΔΠΜΣ ΑΠΘ

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου