Πρόσκληση στο Bootcamp Επιχειρηματικότητας “Match & Develop a Startup 5.0” 6 και 7 Μαϊου στο ΕΚΕΤΑ-Λήξη αιτήσεων συμμετοχής 26 Απριλίου

Με μεγάλη χαρά επιστρέφουμε, μετά από δύο χρόνια απουσίας λόγω Covid, στη Θεσσαλονίκη και σας προσκαλούμε στο Bootcamp Match & Develop a startup 5.0. που θα διεξαχθεί 6-7.5.2023 στο Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης / ΕΚΕΤΑ, 6ο χιλ. οδού Χαριλάου-Θέρμης, στους χώρους του ισογείου του κτιρίου Κεντρικής Διοίκησης (φουαγιέ, αμφιθέατρο «Μιχαήλ Γεράσιμος Στρίντζης», αίθουσα «Ζέφυρος» και «Βιβλιοθήκη»).

Στο πλαίσιο του Bootcamp θα έχετε την ευκαιρία να συζητήσετε την ιδέα σας με επιχειρηματίες της περιοχής, να παρακολουθήσετε σεμινάρια και να λάβετε καθοδήγηση από Fund Managers.

Την Κυριακή 7.5.2023 θα γίνουν παρουσιάσεις σε κριτική επιτροπή. Μια εταιρεία θα κερδίσει την πρόκρισή της απευθείας στη Β’ Φάση του 14ου Διαγωνισμού Καινοτομίας & Τεχνολογίας ενώ θα δοθούν βραβεία από συνεργαζόμενες επιχειρήσεις και φορείς.

Για την προετοιμασία των ομάδων θα διοργανωθεί workshop από το ΟΚ!Τhess που θα λάβει χώρα διαδικτυακά στις 28 Απριλίου 2023.

Για να δηλώσετε τη συμμετοχή σας στο Bootcamp Match & Develop a Startup 5.0, και στο workshop προετοιμασίας των ομάδων επισκεφτείτε τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Προθεσμία συμμετοχής : 26/4/2023

Πρόγραμμα Bootcamp Match & Develop a Startup 5.0,

6-7.5.2023, ΕΚΕΤΑ ισόγειο κτιρίου Κεντρικής Διοίκησης,

6ο χιλ. οδού Χαριλάου-Θέρμης, Θέρμη Θεσσαλονίκης

Σάββατο 6.5 : Αμφιθέατρο «Μιχαήλ Γεράσιμος Στρίντζης», Φουαγιέ, Αίθουσα «Ζέφυρος», «Βιβλιοθήκη»

10:30-11:00 Καφές και Έναρξη Ημέρας

11:00-13:00 Mentoring Session: Οι παλιοί βοηθούν τους νέους

13:00-14:00 Δικτύωση και Διάλειμμα για Φαγητό

14:00-15:00 Τutorial Πως παρουσιάζω σε έναν επενδυτή

• Δώρα Τραχανά, Partner Uni.fund
  • Γιώργος Καραντώνης, Partner Metavallon
  • Δρ. Σπύρος Αρσένης, NBG Business Seeds

15:00-15:20 Παρουσίαση της Microsoft

15:20-15:40 Παρουσίαση της Bayer

15:40-15:50 Παρουσίαση Πράξης «Σπείρα»

15:50-18:00 Mentoring Session: Business Model and Business Plan

Κυριακή 7.5 Αμφιθέατρο «Μιχαήλ Γεράσιμος Στρίντζης», Φουαγιέ, Αίθουσα «Ζέφυρος», «Βιλβιοθήκη»

10:30-11:00 Καφές και Έναρξη Ημέρας

11:00-13:00 Mentoring Session: Business Model and Presentation

13:00-14:00 Δικτύωση και Διάλειμμα για Φαγητό

14:00-16:00 Παρουσιάσεις ομάδων

Το bootcamp αποτελεί μια δράση του Smart Attica ΕDIH. Συνδιοργανώνεται από το πρόγραμμα NBG Business Seeds της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδας, τον Δήμο Θεσσαλονίκης, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, την ΣΠΕΙΡΑ – Γραφείο Μεταφοράς Τεχνολογίας ΕΚΕΤΑ, το ΟΚ!Τhess, το Τecs Capital, το Athens Center for Entrepreneurship and Innovation (ACEin) του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, το Κέντρο Αρχιμήδης του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, την Endeavor Greece, το Uni.fund, το Metavallon, τη Bayer Ελλάς και το ΕλληνοΑμερικάνικο Εμπορικό Επιμελητήριo, και την Ελληνική Τράπεζα Ανάπτυξης και Επενδύσεων, με την ευγενική υποστήριξη της πλατφόρμας για νεοφυείς επιχειρήσεις Microsoft for Startups Founders Hub.

TechSaloniki 2024 Fueled By & Challenged By Deloitte |17 & 18 Μαΐου 2024 | Μ2

Αλεξάνδρεια Ζώνη Καινοτομίας: Woman Entrepreneurship – Gender Balanced Angel Investing.

Νέα Προγράμματα ΚΕΔΙΒΙΜ ΑΠΘ Απρίλιος

Καινοτόμες μέθοδοι στην Εκπαίδευση: Μάθηση σε σταθμούς εργασίας και VR περιβάλλοντα

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το Αγγλόφωνο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμογή ενδοσκοπικών χειρουργικών τεχνικών στη γυναικολογία»

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024

Ενημερωτική Εκδήλωση Erasmus+ Πρακτική Άσκηση 2024-2025: υποβολή αιτήσεων και αναζήτηση φορέα υποδοχής

Πρόσκληση Υποψηφίων Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2024 – 2 & 3 Απριλίου