Πρόσκληση για συμμετοχή σε Έρευνα στο πλαίσιο του Προγράμματος Erasmus + Power

Το Γραφείο Διασύνδεσης συμμετέχει στο πρόγραμμα Erasmus+ Power :Placement  Opportunities  with Entrepreneurial  Reach (Ευκαιρίες Υλοποίησης Πρακτικής Άσκησης με Επιχειρηματικό Προσανατολισμό).
Το έργο αφορά στη δημιουργία ενός πανευρωπαϊκού συστήματος εύρεσης θέσεων  πρακτικής άσκησης σε νέους ερευνητές.

Αυτή τη στιγμή έχει ήδη δημιουργηθεί μία πλατφόρμα όπου διαρκώς ανακοινώνονται θέσεις πρακτικής άσκησης στην Ελλάδα και σε χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης.
Η πλατφόρμα αυτή μπορεί να αποβεί ιδιαίτερα χρήσιμη σε φοιτητές και αποφοίτους οι οποίοι ψάχνουν θέση πρακτικής στο εξωτερικό στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ Πρακτική Άσκηση.
Στο πλαίσιο του προγράμματος γίνεται μία έρευνα που σκοπό έχει- να καταγράψει τις εμπειρίες των φοιτητών που έχουν συμμετάσχει σε πρόγραμμα πρακτικής Άσκησης.
Θα σας παρακαλούσαμε να μπείτε εδώ https://link.webropolsurveys.com/Participation/Public/beaeed3f-e2ea-424d-9dcd-01169627bf02?displayId=Fin2174969 και να απαντήσετε τις ερωτήσεις

Έναρξη εγγραφών για το Hi-Drive Summer School 2024 με θέμα την Αυτοματοποιημένη Οδήγηση | Αθήνα, 25 - 26 Σεπτεμβρίου 2024

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΑΠΘ

Κέντρο Ελληνικών Σπουδών Ελλάδος (ΚΕΣ)