Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων “Athens Negotiations Tournament” – Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

To Athens Negotiations Tournament 2021 είναι ο Πανελλήνιος Φοιτητικός Διαγωνισμός Διαπραγματεύσεων, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί για τρίτη συνεχόμενη χρονιά με πρωτοβουλία του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και Επιστημονικό Υπεύθυνο τον Δρ. Ηλία Καπουτσή, Επίκουρο Καθηγητή του ΟΠΑ.

Ο διαγωνισμός έχει 3 προκριματικές φάσεις

1ος Προκριματικός Γύρος: 08-09 Μαΐου 2021
– Διαπραγμάτευση στην οποία οι διαγωνιζόμενοι καλούνται να αναδείξουν τις διαπραγματευτικές τους δεξιότητες (e-mail ή τηλεδιάσκεψη).

2ος Προκριματικός Γύρος: 15-16 Μαΐου 2021
– Η διαγωνιστική διαδικασία του 2ου προκριματικού γύρου διεξάγεται μέσω email ή τηλεδιάσκεψης.

Ημιτελικός: 22 Μαΐου 2021
– Στον ημιτελικό θα προκριθούν οι ομάδες που έχουν συγκεντρώσει την υψηλότερη βαθμολογία από τον 2ο Προκριματικό.

Τελική Φάση: 23 Μαΐου 2021
– Οι ομάδες που θα προκριθούν θα συμμετάσχουν στις Δια ζώσης (εάν το επιτρέψουν οι συνθήκες) διαπραγματεύσεις οι οποίες θα πραγματοποιηθούν στην Αθήνα.

Περισσόετερες Πληροφορίες