Οι αιτήσεις για τις θέσεις COBE/FCFS 2021 έμμισθης πρακτικής στο εξωτερικό άνοιξαν – IASTE Thessaloniki

337 προβολές 23 Μαρτίου 2021

Πληροφορίες Αγγελίας

Αποστολή βιογραφικών έως

30 Μαΐου 2021

Κατηγορία
Αποδελτίωση
Επιστημονικό Αντικείμενο
Γεωπονία Θετικές Επιστήμες Πληροφορική Πολυτεχνική

Μπορείς να δεις όλες τις οδηγίες
για την διαδικασία των αιτήσεων εδώ!

Οι διαθέσιμες θέσεις
βρίσκονται εδώ και ανανεώνονται
συχνά! Αν δεν βρεις κάτι που σου
ταιριάζει τώρα μπορείς να κοιτάξεις
πάλι σε μερικές μέρες!

Αφού διάβασες τις οδηγίες και
βρήκες μία θέση που σε
ενδιαφέρει μπορείς να κάνεις αίτηση εδώ!

Για περισσότερες πληροφορίες και απορίες μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μας μέσω email στο iaestethessaloniki@gmail.com

Ή να δεις τις ανακοινώσεις στα social media της ομάδας για νέες θέσεις:

Facebook, Instagram, LinkedIn, Youtube

Ποιοι είμαστε…

Η IAESTE είναι μια μη κερδοσκοπική φοιτητική οργάνωση με σκοπό την διοργάνωση προγραμμάτων ανταλλαγής φοιτητών. Παρέχει σε φοιτητές τεχνικών κλάδων θέσεις έμμισθης πρακτικής άσκησης  στο εξωτερικό σε τομείς συναφείς με το αντικείμενο σπουδών τους. Με αυτόν τον τρόπο οι φοιτητές μπορούν να εργαστούν σε ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα, ερευνητικά κέντρα και επιχειρήσεις υψηλού επιπέδου, ερχόμενοι παράλληλα σε επαφή με μια καινούργια χώρα και τον πολιτισμό της.

Μέσω του παγκοσμίου δικτύου της IAESTE, που από το 1948 έως σήμερα έχει εξαπλωθεί σε 88 χώρες, χιλιάδες φοιτητές πραγματοποιούν ετησίως πρακτική άσκηση σε άλλες χώρες, αποκτώντας πολύτιμες εργασιακές αλλά και πολιτισμικές εμπειρίες.

Ο ρόλος της τοπικής επιτροπής μας είναι η εξασφάλιση θέσεων πρακτικής άσκησης στη χώρα μας για διεθνείς φοιτητές, και συνακόλουθα η αποστολή ισάριθμων Ελλήνων φοιτητών στο εξωτερικό!

Δείτε σχετικές οδηγίες για τη συνοδευτική επιστολή και το βιογραφικό σημείωμα.