ΝΕΑ ΟΔΟΣ ΑΕ _ Επιβλέπων Mηχανικός Συντήρησης & Κυκλοφορίας Τομέα Αυτοκινητοδρόμου

70 προβολές 27 Μαΐου 2021 1 χρήστης υπέβαλε αίτηση

Για να αποστείλετε το βιογραφικό σας, χρειάζεται να είστε συνδεδεμένοι στο Λογαριασμό σας! Πατήστε το ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ και στη συνέχεια επισυνάψτε το βιογραφικό σας & τη συνοδευτική επιστολή, τα οποία αποστέλλονται απευθείας στο e-mail που έχει δηλώσει η εταιρία.

Πληροφορίες Αγγελίας

Επωνυμία Επιχείρησης

ΝΕΑ ΟΔΟΣ ΑΕ

Αποστολή βιογραφικών έως

27 Ιουνίου 2021

Κατηγορία
Αγγελίες ΓΔ
Επιστημονικό Αντικείμενο
Πολιτικών Μηχανικών Πολυτεχνική

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα αποτελεί μέλος της Διεύθυνσης Συντήρησης & Διαχείρισης Κυκλοφορίας της εταιρείας παρέχοντας τις υπηρεσίες του ως προς την επίβλεψη όλων των εργασιών συντήρησης και διαχείρισης κυκλοφορίας που πραγματοποιούνται στον αυτοκινητόδρομο, συντονίζοντας τις αντίστοιχες ομάδες στο πεδίο. Η θέση θα έχει έδρα τις εγκαταστάσεις της εταιρείας στην ευρύτερη περιοχή της Λαμίας (Νομός Φθιώτιδας).

Αρμοδιότητες:

  • Εποπτεύει τις ομάδες περιπόλων και επέμβασης, προκειμένου να εξασφαλίζεται η ομαλή λειτουργία όλων των δραστηριοτήτων διαχείρισης κυκλοφορίας  και συντήρησης στο πεδίο.
  • Συντονίζει τις απαραίτητες επιθεωρήσεις οδικής ασφάλειας στον αυτοκινητόδρομο, σύμφωνα με τις συμβατικές υποχρεώσεις της εταιρείας και την καθοδήγηση της διοίκησης του τμήματος.
  • Συντονίζει και παρακολουθεί όλες τις εργασίες χειμερινής συντήρησης που αφορούν την υποδομή του αυτοκινητοδρόμου και των εγκαταστάσεων της εταιρείας.
  • Κατευθύνει τις ενέργειες και τις επεμβάσεις ανταπόκρισης σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, διασφαλίζοντας την εφαρμογή των διαδικασιών διαχείρισης κρίσεων και τον αποτελεσματικό συντονισμό των ομάδων επέμβασης του αυτοκινητοδρόμου.
  • Επικοινωνεί και παρακολουθεί την εφαρμογή των διαδικασιών Υγεία & Ασφάλειας και Ανθρώπινου Δυναμικού, για την προστασία και τη βελτίωση των προτύπων ποιότητας και του εργασιακού κλίματος του τμήματος.
  • Σχεδιάζει και παρακολουθεί την ομαλή διεξαγωγή των προγραμμάτων εργασίας και των πλάνων αδειών του προσωπικού, με σκοπό την αποτελεσματική κατανομή των βαρδιών και την ομαλή λειτουργία του τομέα του.
  • Συνεργάζεται με τις αρμόδιες δημόσιες αρχές (π.χ. εκπροσώπους της Τροχαίας και της Πυροσβεστικής), εξασφαλίζοντας την ομαλή συνεργασία κατά τη διάρκεια των ενεργειών λειτουργίας και συντήρησης στον αυτοκινητόδρομο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος
  • 5 έτη προηγούμενης επαγγελματικής εμπειρίας σε:
  • Δημόσια Έργα ή Κατασκευή Οδικών Δικτύων κατέχοντας εποπτικό ρόλο
  • Διοίκηση Ομάδων στο Πεδίο
  • Διαχείριση Υπεργολάβων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού MS Office
  • Καλή γνώση Autocad & MS Project

Ο/Η υποψήφιος/α  θα πρέπει να διαθέτει:

  • Κίνητρο Επίτευξης
  • Δέσμευση προς τον Οργανισμό
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία
  • Λήψη Πρωτοβουλιών και αίσθημα ιδιοκτησίας
  • Στρατηγική σκέψη και λήψη απόφασης
  • Δεξιότητες Ηγεσίας και Καθοδήγησης Ομάδας

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email αναγράφοντας τον ανάλογο κωδικό της ΕΜΛ-0121.

Για να αποστείλετε το βιογραφικό σας, χρειάζεται να είστε συνδεδεμένοι στο Λογαριασμό σας. Πατήστε το ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ και στη συνέχεια επισυνάψτε το βιογραφικό σας & τη συνοδευτική επιστολή, τα οποία αποστέλλονται απευθείας στο e-mail που έχει δηλώσει η εταιρία.

Δείτε σχετικές οδηγίες για τη συνοδευτική επιστολή και το βιογραφικό σημείωμα.