Αναζήτηση Παιδαγωγών στο Σχολείο της Φύσης – Θεσσαλονίκη

Αποδελτίωση
Πηγή

Επιστημονικό Αντικείμενο
Ειδική Αγωγή Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Παιδαγωγική Σχολή Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Φιλοσοφία και Παιδαγωγική
Το σχολειό μας αναπτύσσει το δίκτυο συνεργατών του. Αναζητούμε παιδαγωγούς για στελέχωση των τμημάτων όταν δημιουργηθεί η ανάγκη. Έχουμε προσανατολισμό στην ενδυνάμωση των παιδιών, την ανάπτυξη της προσωπικότητάς τους καθώς και την ενίσχυση της ανεξαρτησίας τους πάντα σε ένα πλαίσιο επαφής και δραστηριοποίησης στο φυσικό περιβάλλον.
Η εκπαίδευση τους υιοθετεί τις βασικές αρχές της περιβαλλοντολογικής εκπαιδευσης αλλα δεν περιορίζεται εκεί.
Το παιδαγωγικό μας προσωπικό συμμετέχει σε τακτικά trainings και εξειδικευμένα courses στις αντίστοιχες θεματικές και τους ενθαρρύνουμε να παρακολουθούν συνεχώς και να ενημερώνονται για εκπαιδευτικές μεθόδους.
Η υπάρξη μεταπτυχιακού τίτλου συνυπολογίζεται, ωστόσο δε θεωρείται αναγκαία. Επενδύουμε στην θέληση, την ενέργεια και το όποιο ταλέντο κατέχει ένας εκπαιδευτικός προκειμένου να στελεχώσει μια τάξη και να του εμπιστευτούμε τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών.

Δείτε σχετικές οδηγίες για τη συνοδευτική επιστολή και το βιογραφικό σημείωμα.