Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ

1. ΠΜΣ “Εμπορικό Δίκαιο”: Το Τμήμα Νομικής του ΑΠΘ ανακοινώνει ότι κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 συνεχίζει να λειτουργεί Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Εμπορικό Δίκαιο» που οδηγεί στην απονομή Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) με τον ίδιο τίτλο. Από το ακ. έτος 2024-2025 τροποποιείται ο τρόπος εισαγωγής όπως αναφέρεται κατωτέρω και επίκειται η ολοκλήρωση της διαδικασίας για την τροποποίηση του κανονισμού του ΠΜΣ. Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών για εισαγωγή στο ΠΜΣ έχει οριστεί μεταξύ 19 Σεπτεμβρίου 2024 και 2 Οκτωβρίου 2024.

Αναλυτικά η Προκήρυξη:

2. Το Τμήμα Νομικής του ΑΠΘ ανακοινώνει ότι κατά το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 συνεχίζει να λειτουργεί Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Ποινικές και Εγκληματολογικές Επιστήμες» με τον ίδιο τίτλο. Από το ακ. έτος 2024-2025 τροποποιείται ο τρόπος εισαγωγής όπως αναφέρεται κατωτέρω και επίκειται η ολοκλήρωση της διαδικασίας για την τροποποίηση του κανονισμού του ΠΜΣ.
Η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών έχει οριστεί μεταξύ 19.9.2024 και 30.9.2024.

Προκήρυξη Μεταπτυχιακού Προγράμματος από το Τμήμα Γεωλογίας ΑΠΘ

Προκηρύξεις Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων ΑΠΘ

Confucius Institute Auth opening ceremony

Researchers΄Night: Chat Lab 2024

Pasteur Paris University PhD program - Call for application

Ενημερωτικό Εργαστήρι Ιατρική Ειδικότητα-Αγροτικό Ιατρείο 18 Ιουλίου 2024

“Erasmus Careers” Staff Training “Unlocking Opportunities: Internationalization of Career Counseling.”

“What’s your superpower?” Νέο Πρόγραμμα Ψυχικής Ενδυνάμωσης για την Επιλογή Καριέρας

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο ΑΠΘ 2024